Country choice:

Cirkev Essénsko - Kresťanská, Slovensko
CEK
Slobodne sa navzájom podeliť o lásku Božiu

Kázeň Turíce 2018 - Biskupka Monika Fedorová

Cirkev Essénsko-Kresťanská

Kázeň ku sviatku zoslania Ducha Svätého - Turice

Autor:     Bp. Monika Fedorová

Dátum:   1. mája 2018

 

Sviatok zoslania Ducha svätého je známy aj pod názvom Turice. Kresťania rôznych kresťanských vierovyznaní slávia tento sviatok sedem týždňov po Veľkej noci. Patrí medzi pohyblivé sviatky.

 

Päťdesiaty deň po Veľkej noci všetci apoštoli boli zhromaždení v jednom dome a zrazu sa celá miestnosť naplnila zvukom z neba, ktorý sa podobal hukotu silného vetra. Duch Svätý v podobe ohnivých jazykov zostúpil na učeníkov.

 

Začali hovoriť v jazykoch, v cudzích rečiach.Ľudia ktorí ich videli udivene žasli, lebo učeníci naplnení Svätým Duchom sa im javili divní. Po Petrovej kázni a svedectvách o Ježišovi ešte v ten deň sa dali tisíce ľudí pokrstiť. Tak sa začalo rozrastať kresťanstvo.

   

Nielen počuté a videné ľudí presvedčilo o diele zoslaného Ducha, ale sila tohto Ducha Svätého sa im dotkl sŕdc a pocítili jeho volanie.

 

Často rozmýšľam nad tým, čo by presvedčilo ľudí o existencii Ducha alebo Boha. Každým dňom dáva vedieť o sebe, robí zázraky, lebo On neprestal byť a vytvárať zázraky.

 

Často počujeme o vyliečeniach z chorôb, z ktorého podľa dnešných vedomostí niet úniku. Počujeme o prípadoch, kde sa zázračne zachránili od nehôd. Ľudia oslavujú tieto zázraky, ale nikto za tým nehľadá toho, kto to dovolil.

 

Boh žije a robí dobro. Posiela svojich anjelov na záchranu, na liečenie ľudí. Sme božími deťmi a jeho svetlo je v nás. Nechajme to svetlo pôsobiť spoločne s Duchom Svätým a zázrakmi budeme my sami. Budeme rozdávať lásku a pokoj. Jeho svetlo vyžaruje z nás a môžeme ho odovzdávať všetkým, ktorí ho potrebujú.

 

Keď necítime v sebe pokoj a lásku Božiu, ako budeme vedieť pomôcť iným? Tento náš svet je uponáhľaný a už často nevnímame ani našich najbližších, pričom každým dňom nás oslovujú láskou, ale my nemáme čas.....aký zázrak sa musí stať aby sme boli vnímavejší ?

 

Ten zázrak sa volá Pokoj a Láska. Zažiť aspoň raz,a človeku sa stane každodennou potrebou nielen zažiť ,ale aj rozdávať.

 

Odkaz Ducha Svätého je: „ON neodišiel ,ale je s nami.“

 

Pokoj s vami !

Kalendár akcií
« Júl 2024 »
PoUtStŠtPiSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

1 akcia

14. 7. 2024 - Bohoslužba (Biskupka Novotná Natália)
Po kliknutí získate podrobnejšie informácie.
15
16
17
18
19

1 akcia

19. 7. 2024 - Bohoslužba (Kňažka Ilková Eva)
Po kliknutí získate podrobnejšie informácie.
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
Copyright 2013 - 2024 © Cirkev Essénsko - Kresťanská, Slovensko