Country choice:

Cirkev Essénsko - Kresťanská, Slovensko
CEK
Slobodne sa navzájom podeliť o lásku Božiu

Výzva na Veľkú noc 2018 - PAX Immanuel II.

Jeho Svätosť Pax Immanuel II.

Hlava Cirkvi essénsko- kresťanskej

Výzva a varovanie na Veľkú noc, aby sme sa zamysleli nad našimi kresťanskými hodnotami!

 

Drahí bratia a sestry,

 

Cirkev essénsko- kresťanská je otvorená svetu ako prvá interreligiózna ekumenická cirkev. Ako hlava cirkvi som opakovane hovoril, že s veľkou radosťou akceptujeme a vítame všetky náboženstvá kresťanského pôvodu. V minulosti medzi týmito náboženstvami bol zaradený i islam.


Dnes však musím tento výrok prehodnotiť. Vítame všetkých tých, ktorí bez ohľadu na náboženstvo chcú žiť kresťanskými hodnotami. Zdá sa mi to smutné a hanebné, že sme museli urobiť tento krok, ale v posledných rokoch v Európe stále zisťujeme, že islam bol použitý ako vojnový prostriedok. Hrozbou kresťanstva je to, čím je!


To, čo sa dnes deje, pripomína Rím počas vlády Nera. Viem a musím povedať, že všetci moslimovia, ktorí môžu a dokážu premýšľať a žijú v dnešnej realite, musia byť pripravení na to, aby islam podstúpil obrovskú zmenu.


Z toho, čo bolo predtým správne, nie všetko sa dnes hodí, napríklad šírenie islamského vojnového postoja na celom svete. V tejto súvislosti nachádzame v islame konfliktné vyhlásenia. Sú obrovské protirečenia a protiklady v ich kázaniach. Napríklad na jednej strane islam hovorí, že musí rozšíriť toto náboženstvo ohňom a mečom . Na druhej strane hovorí, rešpektujte neveriacich ako rešpektujete svoje vlastné ja.


Myslím, že sotva niekto vie, čo to znamená alebo aká je podstata islamu. Dokonca aj tí, ktorí poznajú islam, sú znepokojení. Poznám mnoho učených moslimov, ktorí v islame bojujú za reformu. Táto reforma je absolútne nevyhnutná. Musí sa zabrániť tomu, aby sa naše kresťanské hodnoty a tradície podriadili islamu.


Nesúhlasím s tým, aby sme náš každodenný život podriadili islamu a vrátili sa do stredoveku a žili podľa islamských zákonov a zákonov šárie. Pre nás kresťanov je nesmierne dôležité pochopiť, že proti tomuto treba bojovať. Nie ohňom a železom, ale našimi slovami a činmi.


Boh nás požehnal schopnosťou navzájom komunikovať . To znamená, že tých, ktorí ešte nepochopili čo sa deje, musíme zobudiť, aby si uvedomili, akému nebezpečenstvu Európa čelí.


Čo vidíme v Švédsku, Anglicku, Dánsku, keď analyzujeme nedávne udalosti? To, čo sa tam deje, nemá nič spoločné s kresťanskými hodnotami! Nechcem v Nemecku, v mojej rodnej krajine, moslimov, ktorí sú ako keby vypustení z otvorenej zvieracej klietky. Nechcel by som ani, aby naše deti boli nútené do predmanželských vzťahov a vykrvácali v predčasných sexuálnych aktoch. Nechcem, aby ženy a dievčatá stratili svoju hodnotu. Dokonca nechcem, aby moji chlapci, synovia, mali biť ženy, správať sa k ženám bez rešpektu a znásilňovať ich. Všetko toto a ešte prípadne oveľa viac, nechcem prežiť.


A pre kresťanských veriacich, nemyslím iba tých, ktorí chodia do kostola každú nedeľu, ale všetkých tých, ktorí žijú a rešpektujú kresťanské hodnoty a tradície, musím jasne a rázne uviesť: “ Nie, toto všetko nechcem! "


Vyzývam preto všetkých kresťanov, ktorí žijú v kresťanskej pravde, aby tomu čelili, kým sa islam nezreformuje a nezapadne do našej kresťanskej kultúry, ktorá má svoje vlastné hodnoty. Bojujte tam, kde je to možné slovami a príkladmi.

Ale to nie je všetko. Politici by mali zastupovať ľudí, takže politik by mal reprezentovať ich názor.


Nemôžem toto žiaľ nájsť v dnešnom Nemecku. Politici zastupujú v súčasnosti svoje názory absolútne bez ohľadu na to, čo si väčšina ľudí myslí. Ako príklad uvádzam, že podľa nemeckých štatistík 73% občanov nechce Angelu Merkelovú za Spolkovú kancelárku.


Čo sa ale stalo? Strany ju opäť zvolili a Kancelárkou je aj napriek vôli ľudu.

V dávnych časoch kráľ na tróne tvrdil, že je kráľom z Božej milosti. Táto myšlienka by mala byť platná aj pre súčasných politikov. Z Božej milosti kráľ dostáva svoj úrad, aby slúžil ľuďom. Ľudia by nemali byť len prostriedkom, ktorý sa necháva využiť. Toto sú však smutné skutočnosti v dnešnom Nemecku a žiaľ nás to čaká nielen v Nemecku.


My kresťania, nielen ako náboženstvo, ale všetci tí, ktorí žijeme a zastupujeme tieto kresťanské hodnoty, musíme odolať a nesmieme sa nechať potopiť islamu, ale ani politickému vedeniu. Len tým sa môžeme odvrátiť od stredoveku. Stredovek už máme dávno za nami.


Aké by bolo nepríjemné, keby v Európe vypukol opäť mor, ako stredoveká epidémia. Nechceme to opäť, zažili sme to v stredoveku.

Ale ktorý mor je horší? Ochorenie, ktoré sme zažili v stredoveku alebo ten, čo teraz trpíme? To znamená, že musíme nájsť ten správny liek a musíme ho, čo najskôr použiť.


Toto je moja výzva pre Vás všetkých.


Dúfam, že si mnohí vypočujú moje slová a budú nasledovať moju radu, pretože inak, “Boh nás ochraňuj v budúcnosti”. Ak to neurobíme teraz, neskôr to už nebude možné. Nebude zmilovania nad nami, nebude milosti pre nás.


Amen!


PAX Immanuel II.

Kalendár akcií
« Jún 2024 »
PoUtStŠtPiSoNe
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9

1 akcia

09. 6. 2024 - Bohoslužba (Biskupka Novotná Natália)
Po kliknutí získate podrobnejšie informácie.
10
11
12
13
14
15
16

1 akcia

16. 6. 2024 - Bohoslužba CEK (Arcibiskupka Hobžová Otka)
Po kliknutí získate podrobnejšie informácie.
17
18
19
20
21
22

1 akcia

22. 6. 2024 - Bohoslužba CEK (Arcibiskupka Hobžová Otka)
Po kliknutí získate podrobnejšie informácie.
23
24
25
26
27
28
29
30
Copyright 2013 - 2024 © Cirkev Essénsko - Kresťanská, Slovensko